magam portálja - minden ami érdekes lehet
magam portálja - minden ami érdekes lehet
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Elfelejtettem a jelszót
 
tik-tak
 
archívum
Friss bejegyzések
2021.09.28. 20:16
2021.09.28. 08:38
2021.09.28. 08:36
2021.09.28. 08:34
2021.09.28. 08:32
Friss hozzászólások
 
Friss hozzászólások

Tartalom

 
formátum-féle

formátum féle

2009.10.17. 08:17, magam2
minden ami érdekes lehet

olvasó - sarok...

Frederick FORSYTH

A SAKÁL NAPJA

A kalandregény kitalált cselekménye valóságos történelmi helyzetre épül. Amikor De Gaulle tábornok megegyezett az algériai szabadságharcosokkal és Algéria függetlenné vált, a szélsőséges jobboldali erők dühödten ellene fordultak. Katonai lázadásuk leverése után OAS nevű szervezetük konspirációja behálózta egész Franciaországot, napirenden voltak a fegyveres bankrablások, s több sikertelen merényletet kíséreltek meg De Gaulle ellen. Természetesen a biztonsági erők sem maradtak tétlenek, a terrorra terrorral válaszoltak és annyira beépültek az OAS szervezetébe, hogy gyakorlatilag cselekvésképtelenné tették. Innen indul a regény cselekménye: az OAS legfőbb vezetősége kétségbeesett helyzetében bérgyilkost szerződtet De Gaulle likvidálására. A bérgyilkos - a Sakál - szakmájának kiváló mestere félmillió dollárt kér és teljes titoktartást, egyedül, függetlenül akar dolgozni, legfeljebb információkra van szüksége. Mindent pontosan előre kiszámít, megtervez, s könyörtelen biztonsággal és ügyességgel halad előre célja felé. Nem alszanak azonban a biztonsági szolgálat emberei sem, tudomást szereznek a merénylet szándékáról és óriási apparátussal hajszolják az ismeretlen Sakált.

A regény izgalmas voltát éppen a bérgyilkos és az elhárítás tevékenységének dokumentumszerű hűséget imitáló, párhuzamos leírása adja. Hiteles politikai háttérbe állított, kitűnően megírt kalandregény.

 

 

 

 

 

1 hozzászólás
Utolsó hozzászólásokÚjabbak 1 KorábbiakLegelső hozzászólások
Idézet
2009.10.17. 08:19
....

ott villogok... :)))) 

 
Menü
 
kalendárium
2025. November
HKSCPSV
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06
<<   >>
 
üzenetek
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
itt jártatok
Indulás: 2009-04-04
 

HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    "TEKERJ VISSZA" - RÉGI KERÉKPÁROK IDÕSZAKI KIÁLLÍTÁSA - BAJA TÜRR ISTVÁN MÚZEUM    *****    Naruto rajongói oldal! Felkerült John Man Ninja címû könyvének elsõ fejezete. Olvass, Filmezz, Tanulj!! KONOHA.HU    *****    Debrecen Nagyerd&#245;aljai, 150m2-es alapterület&#251;, egyszintes, 300m2-es telken, sok parkolós családiház eladó 06209911123    *****    Velaris, a második otthonom Fanfictionból új rész került fel    *****    NSYNC - Ha nosztalgiáznál, vagy érdekel,mi történik most a ByeByeBye elõadóival, akkor nézz be - NSYNC    *****    Szereted az egyedi történeteket? Kíváncsi vagy, hogy mire képes egy hobbi író? Ha igen, nézz be hozzám!    *****    Sziasztok! A Moobius pályázatán elindult két regényem. Kérlek támogass! Bõvebb információt itt olvashatsz. Katt rám.    *****    Sziasztok! A Moobius pályázatán elindult két regényem. Kérlek támogass! Bõvebb információt itt olvashatsz. Katt rám.    *****    Debrecen Nagyerdõaljai, 150m2-es alapterületû, egyszintes, 300m2-es telken, sok parkolós családiház eladó 06209911123    *****    RELIGIO-PORTAL /// NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! ///RELIGIO-PORTAL /// NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! ///RELIGIO-PORTAL    *****    PREKAMBRIUM //// A TUDÁS BIRODALMA    *****    PREKAMBRIUM //// A TUDÁS BIRODALMA    *****    Lakatos munka- Épületlakatos munka- Haidekker kerítés - Haidekker kapu- Teraszkorlát- Lakatos munka szerelés- Hullámrács    *****    Itachi Shinden második fejezet!! - ÚJ FEJEZET - Felkerült a könyv második harmada!! Konoha.hu - KATT!! KATT! KATT!! KATT    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG