magam portálja - minden ami érdekes lehet
magam portálja - minden ami érdekes lehet
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Elfelejtettem a jelszót
 
tik-tak
 
archívum
Friss bejegyzések
2021.09.28. 20:16
2021.09.28. 08:38
2021.09.28. 08:36
2021.09.28. 08:34
2021.09.28. 08:32
Friss hozzászólások
 
Friss hozzászólások

Tartalom

 
formátum-féle

formátum fele

2021.07.31. 08:40, magam2
minden ami erdekes lehet

ötlet - sarok...

Régi bútor kreatív újrahasznosítása - Székből éjjeli asztal


Ha van egy régi széked, amiből már csak egy maradt, nincs túl jó állapotban, de szívesen használnád még, néhány perc alatt készíthetsz belőle egyedi éjjeli asztalt. Egy olvasólámpával feldobva hálószobánk meghökkentő és barátságos bútordarabjává válik.

Egy évben kétszer rendez az ember nagytakarítást: tavasszal és ősszel. Ez utóbbi tagadhatatlanul közeledik. Az éjszakák egyre hűvösebbek lesznek, de a nappalok még tartogatnak számunkra egy-egy kellemes, meleg hétvégét, hogy rendet rakjunk magunk körül és felkészülhessünk a télre. A lomtalanítás során rengeteg ócskaságtól szabadulhatunk meg. Aki fájó szívvel válik meg kedvenc, elnyűtt székétől vagy csak nem tud vele mit kezdeni, mert sehova se illik, azoknak ajánljuk következő cikkünket.

Kettéfűrészelt szék mint éjjeli asztal

Helyezzük el a széket egy olyan helyen, ahol van elég szabad terünk mozogni, valamint a takarítás nem okoz túl nagy nehézséget, ugyanis fűrészelni fogunk! Az öntapadós papírszalagot próbáljuk úgy elhelyezni a szék közepe mentén, hogy a szalag közepe erre a képzeletbeli felezővonalra essen. A szalag a fűrészelés során jó támpontot biztosít az egyenes kettévágáshoz, valamint megakadályozza, hogy a fa felülete felszálkásodjon.

Régi szék fűrészelése

Régi faszék kettéfűrészelése

Ezután húzzuk meg a papírszalagon azt a bizonyos vonalat középen. Nagyon fontos a precizitás, hiszen ha girbe-gurbán fűrészelünk, akkor a szék nem fog teljesen a falhoz simulni, és két lábbal nem igazán fog stabilan állni. Nem kell a vágás után hosszasan csiszolgatni, ha a munka egy pontos fűrészeléssel elvégezhető.

Fűrészelés dekopír fűrésszel

Vágási felület csiszolása

Asztal rögzítése a falhoz

Ezután jön a munka nehezebbik része a fűrészelés. Haladjunk óvatosan, lassan, de biztosan előre a dekopír fűrészgéppel. Aki a takarítást kicsit szeretné felgyorsítani, annak javasoljuk, hogy szerezzen be egy "munkatársat", aki porszívóval a fűrészport elszívja. Ha sikerült a félbevágás, 180-as smirglipapírral csiszoljuk a felületet simára. A nagyobb stabilitás érdekében használhatunk apróbb tartóelemeket, hogy a falhoz rögzítsük az újdonsült asztalkánkat.(színesőtletek)

Kettévággot régi szék mint éjjeli asztal

 

Még nincs hozzászólás.
 
Menü
 
kalendárium
2025. Március
HKSCPSV
24
25
26
27
28
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
<<   >>
 
üzenetek
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
itt jártatok
Indulás: 2009-04-04
 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!